dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Magiczne drzewo Manuka
Nowa Zelandia źródłem naturalnego piękna. Więcej informacji na www.parrs.pl
 Magiczne drzewo Manuka


Najczęściej czytane
Magiczne drzewo Manuka

opublikowany: piątek, 10 październik 2008 / źródło: LOG Sp. J.

Magiczne... gdyż kryje w sobie niezwykłe właściwości lecznicze, które wprawiają w zachwyt wielu lekarzy. Naturalne, bezpieczne i niezwykle skuteczne produkty z Manuki dostępne są już w Polsce dzięki firmie PARRS Products Ltd z Nowej Zelandii.

Natura obdarzyła człowieka wieloma gatunkami roślin, które posiadają właściwości lecznicze. Przez wiele lat leki naturalne były główną, a często nawet jedyną bronią w ręku lekarza. Jednak w obecnych czasach naturalne preparaty lecznicze są przez nas często lekceważone. Coraz częściej sięgamy po popularne środki przeciwbólowe i lecznicze, chociaż w wielu przypadkach naturalne substancje i metody stosowane przez naszych przodków z pewnością przyniosłyby nam ukojenie. Warto jednak zadać sobie odrobinę trudu i poszukać naturalnych olejków oraz różnego rodzaju naturalnych produktów, które mają właściwości terapeutyczne i lecznicze.

Występujące wyłącznie w Nowej Zelandii i Australii drzewo MANUKA od wieków było szeroko wykorzystywane przez rdzennych osadników. To właśnie Maorysi i Aborygeni odkryli lecznicze właściwości różnych części tej egzotycznej dla nas rośliny. Obecnie z tej niezwykłej rośliny o silnych właściwościach antybakteryjnych i przeciwzapalnych otrzymuje się dwa główne produkty olejek i miód.

Z liści drzewa MANUKA otrzymywany jest w procesie destylacji silny antyseptyk - olejek MANUKA. Natomiast z białych, pachnących i pełnych nektaru kwiatów pszczoły produkują ciemny gęsty miód.

Czysty olejek z drzewa MANUKA jest wyjątkowo silnym preparatem. Jego działanie szacuje się na pięciokrotnie silniejsze niż penicyliny. Ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Jest idealnym preparatem dla osób cierpiących na cukrzycę, u których występuje problem gojenia się ran, gdyż nawet jedna aplikacja olejku na ranę gwałtownie przyspiesza proces jej gojenia.

Firma PARRS Products z Nowej Zelandii znana jest przede wszystkim z twórczych i innowacyjnych pomysłów. Jako jedna z pierwszych firm wykorzystała największe, naturalne bogactwa Nowej Zelandii i stworzyła szeroką gamę produktów leczniczych i pielęgnacyjnych do twarzy i ciała.

Wykorzystując niezwykłe właściwości olejku z MANUKI stworzyła serię produktów do pielęgnacji skóry problematycznej – „Manuka Oil”. Pomaga w leczeniu opryszczki, trudno gojących się ran, oparzeń, infekcji dróg oddechowych, chorobach skóry i wiele innych schorzeń.

Olejek jest również głównym składnikiem szamponu przeciwłupieżowego, ponieważ znakomicie usuwa ze skóry głowy bakterie i grzyby odpowiedzialne za powstawanie łupieżu i innych chorób skóry. Z powodzeniem stosowany jest także w mydłach antybakteryjnych, które nie zmieniają pH skóry i są polecane jako alternatywa dla płynów do higieny intymnej.

Terapeutyczne właściwości miodu MANUKA, który wspomaga wzrost nowych komórek i regenerację tkanki oraz posiada wybitną zdolność do odżywiania, łagodzenia i leczenia wrażliwej skóry, zostały wykorzystane w serii „Manuka Honey”. Produkty z serii „Manuka Honey” są szczególnie polecane do stosowania w przypadku egzemy i łuszczycy w połączeniu z leczeniem farmakologicznym.

Znany ze swoich łagodzących, nawilżających a zarazem przeciwzapalnych i antybakteryjnych właściwości miód MANUKA został wykorzystany również do stworzenia wyjątkowej serii łagodnych produktów do pielęgnacji i ochrony delikatnej skóry dziecka „Honey Babe”

Dzięki temu że Miód MANUKA ma silne działanie antyseptyczne znajduje on szerokie zastosowanie w leczeniu infekcji, w opatrywaniu ran i skaleczeń. Daje dobre efekty w mieszankach przeciw trądzikowych, zmniejszając łojotok, łuszczyce, liszaje i wrzody, ma również zastosowanie w terapii bólów reumatycznych oraz artretycznych.

Seria „Active Manuka” zawiera 30% czystego nowozelandzkiego aktywnego miodu MANUKA, dzięki czemu są to produkty o silnym działaniu przeznaczone do stosowania punktowego. Pomocne przy leczeniu oparzeń, stanów zapalnych skóry, trądziku, niektórych infekcji grzybiczych oraz działają wspomagająco na bóle stawów, mięśni i artretyzmie.

Produkty zawierające olejek i mód z MANUKA są bezpieczne i nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

Produkty PARRS Products zawierające miód i olejek z MANUKA, które już dawno zdobyły uznanie w wielu krajach na świecie. Od roku dostępne są także w Polsce w niektórych punktach aptecznych.LOG Sp. J.

42-600 Tarnowskie Góry
ul. Sienkiewicza 1
tel. 032 258 36 07

http://www.logsj.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją