dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Nowozelandzka Lanolina firmy PARRS - Naturalna i skuteczna ochrona skóry
 Nowozelandzka Lanolina firmy PARRS - Naturalna i skuteczna ochrona skóry


Najczęściej czytane
Nowozelandzka Lanolina firmy PARRS - Naturalna i skuteczna ochrona skóry

opublikowany: czwartek, 5 luty 2009 / źródło: LOG Sp. J.

Nowozelandzka Lanolina to naturalna ochrona i pielęgnacja każdego rodzaju skóry, tworząc barierę ochroną na skórze zapobiega nadmiernej utracie wody, dzięki czemu Twoja skóra będzie miękka, gładka i nawilżona przez cały dzień.

Historia lanoliny rozpoczyna się wraz z historią hodowli owiec. Gdy dla owcy zbliża się czas strzyżenia, gruczoły łojowe odkładają na wełnie zwierzęcia grubą warstwę naturalnego wosku, który chroni je przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak słońce, wiatr czy deszcz. Między innymi ze względu na te właściwości lanolina od niepamiętnych czasów stosowana była do pielęgnacji skóry.

Lanolina chętnie stosowana jest jako naturalny emulgator gdyż jest w stanie wchłonąć dwukrotną ilość wody w stosunku do swojej wagi tworząc stabilną emulsję W/O. Działanie emulgujące wykorzystuje się w wielu preparatach: maściach farmaceutycznych, kremach nawilżających, odżywczych, ochronnych i na noc. Lanolina jest cenionym środkiem zwilżającym i dyspergującym.

Lanolina jest produktem najbliżej chemicznie spokrewnionym z łojem skórnym człowieka (sebum) i dlatego zajmuje czołową pozycję wśród naturalnych układów regulujących gospodarkę wodną skóry i zmiękczających naskórek.

Najlepszą a zarazem najczystszą na świecie lanoliną jest lanolina pochodzącą z Nowej Zelandii. Pozyskiwana jest ona z wełny owiec, która hodowane są na zielonych, wolnych od wszelkich zanieczyszczeń łąkach Wyspy Południowej u podnóży masywu górskiego Alpy Południowe.
Elastyczność normalnej, zdrowej skóry zmniejsza się w wyniku utraty wody, przez co staje się ona popękana i szorstka. Środki zmiękczające skórę nie tylko zapobiegają temu zjawisku ale także mogą ponownie nawilżać skórę, utrzymując jej prawidłowy bilans wodny.

Działanie lanoliny na skórę jest wielokierunkowe:
- działa ona jako smar w pęknięciach warstwy rogowej dzięki czemu
- powoduje gładkość i zmniejszenie szorstkości skóry,
- tworzy na powierzchni skóry film, wykazujący działanie okluzyjne, dzięki czemu zmniejsza się odparowywanie wody z naskórka o około 20%,
zatrzymuje wodę w pobliżu powierzchni skóry w postaci zemulgowanej,
wykazuje dużą zdolność penetracji, dobrze przenika w głąb naskórka.

DIABETYCY I PROBLEM SUCHEJ SKÓRY

Problem suchej i popękanej skóry bardzo często występuje u cukrzyków, najczęściej w okolicach stóp. W wyniku cukrzycy często dochodzi do uszkodzenia nerwów regulujących ciśnienie tętnicze krwi i pocenie się natomiast wysoki poziom cukru we krwi może powodować utratę lub zmniejszenie produkcji sebum. Zmniejszenie pocenia się, zmniejszenie ukrwienia szczególnie kończyn oraz brak sebum powoduje że skóra staje się bardzo sucha i dochodzi do jej pęknięć co w przypadku barku odpowiedniej pielęgnacji może prowadzić do owrzodzeń, a w konsekwencji do amputacji kończyn.

Stopa cukrzycowa jest główną przyczyną amputacji kończyn dolnych, prawie 2 miliony ludzi na świecie cierpi na tę przypadłość.
 
Podolodzy zalecają cukrzykom aby kilka razy dziennie nawilżali stopy kremami o wysokim stopniu nawilżenia np Lanolinowym kremem do stóp firmy PARRS.

Zapobieganie jest najskuteczniejszą formą leczenie, a informowanie diabetyków o konieczności regularnej i intensywnej pielęgnacji skóry ciała, a w szczególności skóry kończyn, dolnych jest niezbędne.

Farmaceuci, podolodzy i diabetolodzy w całej Nowej Zelandii i USA polecają swoim pacjentom stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które zawierają nowozelandzką lanolinę, szczególnie polecana jest cała seria produktów Lanolin Skincare firmy PARRS, która może być stosowana w przypadku dolegliwości:
- suchej skóry,
- popękanych pięt,
- egzemy,
- łuszczycy
- zgrubiałego naskórka.

Niezliczone badania wykazują znaczącą poprawę stanu skóry już po kilkukrotnym zastosowaniu produktów zawierających nowozelandzką lanolinę.LOG Sp. J.

42-600 Tarnowskie Góry
ul. Sienkiewicza 1
tel. 032 258 36 07

http://www.logsj.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją