dzisiaj jest sobota, 26 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Matematyka dla opornych
 Matematyka dla opornych


Najczęściej czytane
Matematyka dla opornych

opublikowany: wtorek, 20 październik 2009 / źródło: WSP TWP w Warszawie

Wydział Nauk Humanistyczno- Społecznych w Olsztynie Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie rozpoczyna nabór na kurs „Matematyka w naukach społecznych”.

Przeczytaj także
Akademickie Biuro Karier w WSP TWP w WarszawieAkademickie Biuro Karier w WSP TWP w Warszawie

Platforma e-learningowaPlatforma e-learningowa

Zakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastachZakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastach

Pętle induktofoniczne w WSP TWP w WarszawiePętle induktofoniczne w WSP TWP w Warszawie

Ostatni nabór na bezpłatne kursy!Ostatni nabór na bezpłatne kursy!

Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.

„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w KatowicachBezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Kurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i OlsztynieKurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i Olsztynie

Kurs komputerowy ECDL core w WarszawieKurs komputerowy ECDL core w Warszawie

Ostatnia szansa na bezpłatne kursyOstatnia szansa na bezpłatne kursy

Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”

Wałbrzych dla niepełnosprawnychWałbrzych dla niepełnosprawnych

Dwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWPDwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP


Programy szkoleń zostały zbudowane z myślą o humanistach i ich lepszym przystosowaniu do współczesnego rynku pracy.

Kurs "Matematyka w naukach społecznych" jest w pełni bezpłatny a zajęcia są współfinansowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Kurs obejmie 60 godzin zajęć, z których skorzysta 30 osób.

- Osoby z wykształceniem „humanistycznym” funkcjonujące na polskim rynku pracy nie mają doświadczenia ani umiejętności w wykorzystywaniu w swojej pracy zdobyczy nauk ścisłych, co stawia je na niekorzystnej pozycji w stosunku do osób z wykształceniem inżynierskim - mówi Kamila Jeżowska, koordynatorka Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”- Skutkiem tego wielu humanistów boi się nowoczesnych narzędzi i urządzeń. Organizacja kursów ma na celu zmianę tego stanu rzeczy i wzmocnienie pozycji humanistów na rynku pracy.

Obecne kursy zostaną przeprowadzone w Olsztynie („Matematyka w naukach społecznych”) i Człuchowie ( „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” oraz kurs „Zostań także inżynierem”).

Zajęć z zakresu „Matematyki w naukach społecznych” zostały zorganizowane głównie z myślą o studentach, absolwentach, pracownikach naukowych oraz wszystkich osobach, których profesja wymaga zastosowania wiedzy matematycznej w odniesieniu do nauk humanistycznych.

Do udziału w kursie szczególnie zachęcamy kobiety, które dzięki nabyciu nowych umiejętności będą mogły skuteczniej konkurować w dziedzinach tradycyjnie zdominowanych przez mężczyzn.

W ramach kursu uczestnicy zostaną zapoznani z elementami informatyki, podstawami logiki, statystycznej analizy danych i statystyki opisowej. Osoby uczestniczące na zajęcia elementami zdobędą podstawową wiedzę z zakresu wnioskowania statystycznego, analizy współzależności pomiędzy zmiennymi, dowiedzą się jak wizualizować dane oraz jakie metody i techniki stosować w badaniach nauk społecznych. Dla wielu uczestników- zwłaszcza planujących pracę w firmach badawczych, kurs będzie stanowił możliwość zapoznania się z technikami zastosowania narzędzi matematyczno- informatycznych takich jak Derive 6.1 PL i Mathcard.WSP TWP w Warszawie

02-372 Warszawa
ul. Opaczewska 42/3
tel. 022 822 10 58
fax: 022 822 10 58

http://www.wsptwp.eu
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją