dzisiaj jest sobota, 26 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Trzy kursy jeden cel- Katowice
 Trzy kursy jeden cel- Katowice


Najczęściej czytane
Trzy kursy jeden cel- Katowice

opublikowany: wtorek, 20 październik 2009 / źródło: WSP TWP w Warszawie

Wydział Nauk Społeczno- Pedagogicznych w Katowicach Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie rozpoczyna nabór na trzy kursy: „Matematyka w naukach społecznych”, „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” oraz „Zostań także inżynierem”.

Przeczytaj także
Akademickie Biuro Karier w WSP TWP w WarszawieAkademickie Biuro Karier w WSP TWP w Warszawie

Platforma e-learningowaPlatforma e-learningowa

Zakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastachZakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastach

Pętle induktofoniczne w WSP TWP w WarszawiePętle induktofoniczne w WSP TWP w Warszawie

Ostatni nabór na bezpłatne kursy!Ostatni nabór na bezpłatne kursy!

Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.

„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w KatowicachBezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Kurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i OlsztynieKurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i Olsztynie

Kurs komputerowy ECDL core w WarszawieKurs komputerowy ECDL core w Warszawie

Ostatnia szansa na bezpłatne kursyOstatnia szansa na bezpłatne kursy

Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”

Wałbrzych dla niepełnosprawnychWałbrzych dla niepełnosprawnych

Dwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWPDwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP


Programy szkoleń zostały zbudowane z myślą o humanistach i ich lepszym przystosowaniu do współczesnego rynku pracy.

Zajęcia są bezpłatne ze względu na to, że całość kursu jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Każdy kurs obejmie 60 godzin zajęć, z których skorzysta w sumie 90 osób.

- Humaniści funkcjonujący na Polskim rynku pracy nie mają doświadczenia ani umiejętności w wykorzystywaniu w swojej pracy zdobyczy nauk ścisłych. Stawia ich to na niekorzystnej pozycji w stosunku do osób z wykształceniem inżynierskim- mówi Kamila Jeżowska, koordynatorka Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”- humanistów wiele osób z wykształceniem humanistycznym boi się nowoczesnych narzędzi oraz metod badawczych wymagających wiedzy z zakresu informatyki czy statystyki. Organizacja kursów ma na celu zmianę tego stanu rzeczy i wzmocnienie pozycji humanistów na rynku pracy.

Obecne kursy zostaną przeprowadzone w Katowicach („Matematyka w naukach społecznych”, „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” oraz kurs „Zostań także inżynierem”).

Matematyka w naukach społecznych
Pierwszy z cyklów zajęć- „Matematyka w naukach społecznych” został stworzony głównie z myślą o studentach, absolwentach, pracownikach naukowych oraz wszystkich osobach, których profesja wymaga zastosowania wiedzy matematycznej w odniesieniu do nauk humanistycznych.

W ramach kursu uczestnicy zostaną zapoznani z elementami informatyki, podstawami logiki, statystycznej analizy danych i statystyki opisowej. Osoby uczestniczące na zajęcia zostaną też zapoznane z elementami wnioskowania statystycznego, analizy współzależności pomiędzy zmiennymi, dowiedzą się jak wizualizować dane oraz jakie metody i techniki stosować w badaniach nauk społecznych. Dla wielu uczestników- zwłaszcza planujących pracę w firmach badawczych, kurs będzie stanowił możliwość zapoznania się z technikami zastosowania narzędzi matematyczno- informatycznych takich jak Derive 6.1 PL i Mathcard.

Technologie informacyjne i edukacja multimedialna
Drugi program kursów- „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” stworzono z myślą o wszystkich humanistach, którym brakuje wiedzy z zakresu obsługi komputera. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom kompetencji niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

W programie kursu zawarto podstawowe informacje zakresu IT i pracy z komputerem. Uczestnicy poznają przepisy BHP w pracowni komputerowej, budowę komputera oraz podstawowe informacje o sieci Internet i poczcie elektronicznej. Podczas zajęć uczestnicy zdobędą też podstawowe informacje na temat wykorzystania arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstu, tworzenia prezentacji multimedialnych, stron WWW i publikowania witryn w sieci. W ramach kursu nie zabraknie również zajęć z zakresu pozyskiwanie i obróbka obiektów multimedialnych za pomocą cyfrowych urządzeń przetwarzania obrazu i dźwięku.

Zostań także inżynierem
Trzeci program- „Zostań także inżynierem” jest skierowany do studentów, absolwentów, osób pracujących lub poszukujących zatrudnienia, które pragną opanować techniki modelowania konstrukcji, analizy jakościowej i ilościowej procesów technologicznych.

Do udziału w kursie szczególnie zachęcamy kobiety, które dzięki nabyciu nowych umiejętności będą mogły skuteczniej konkurować w dziedzinach tradycyjnie zdominowanych przez mężczyzn.

W ramach kursu uczestnicy zostaną zapoznani z elementami logiki, wyższej matematyki, komputerowymi symulacjami układów cyfrowych, elementami programowania i technikami wytwarzania oprogramowania. Dla części uczestników z pewnością wartościowa okaże się również wiedza z zakresu narzędzi wspomagających pracę zespołów projektowych oraz analiza i projektowanie za pomocą CAD/CAM, AutoCAD.

Po zakończeniu zajęć uczestnicy kursu „Matematyka w naukach społecznych”, „Technologie informacyjne i edukacja multimedialna” i „Zostań także inżynierem” otrzymają dyplomy poświadczające udział w spotkaniach i zakres nabytych kompetencji.WSP TWP w Warszawie

02-372 Warszawa
ul. Opaczewska 42/3
tel. 022 822 10 58
fax: 022 822 10 58

http://www.wsptwp.eu
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją