dzisiaj jest sobota, 26 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


120 certyfikatów
 120 certyfikatów


Najczęściej czytane
120 certyfikatów

opublikowany: sobota, 19 grudzień 2009 / źródło: WSP TWP w Warszawie

Blisko 120 przyznanych certyfikatów to efekt kursów Gender Mainstreaming organizowanych w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. W trakcie zajęć przeszkolono kadrę instytucji i przedsiębiorstw w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji..

Przeczytaj także
Akademickie Biuro Karier w WSP TWP w WarszawieAkademickie Biuro Karier w WSP TWP w Warszawie

Platforma e-learningowaPlatforma e-learningowa

Zakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastachZakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastach

Pętle induktofoniczne w WSP TWP w WarszawiePętle induktofoniczne w WSP TWP w Warszawie

Ostatni nabór na bezpłatne kursy!Ostatni nabór na bezpłatne kursy!

Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.

„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w KatowicachBezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Kurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i OlsztynieKurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i Olsztynie

Kurs komputerowy ECDL core w WarszawieKurs komputerowy ECDL core w Warszawie

Ostatnia szansa na bezpłatne kursyOstatnia szansa na bezpłatne kursy

Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”

Wałbrzych dla niepełnosprawnychWałbrzych dla niepełnosprawnych

Dwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWPDwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP


Kursy organizowane przez Wyższą Szkolę Pedagogiczną TWP w Warszawie w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

W zajęciach brały udział osoby mające wpływ na politykę zatrudnienia, czyli właściciele firm, kadra zarządzająca przedsiębiorstw, przedstawiciele działów kadr i HR. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele administracji Państwowej, prywatni przedsiębiorczy i członkowie organizacji pozarządowych.

Zajęcia prowadziła doświadczona trenerka z fundacji Feminoteka- Ewa Rutkowska. Zajęcia miały formę dwudniowych warsztatów, których w ciągu trwania całego zadania odbyło się osiem.

-Wyraźnie można zaobserwować wzrost zainteresowania problematyką równouprawnienia płci zarówno wśród mężczyzn jak i kobiet- mówi Katarzyna Grewińska zajmująca się rekrutacją w ramach kursów- otrzymaliśmy wiele zgłoszeń od osób z różnych środowisk, które chciały wziąć udział w zajęciach. Większa świadomość problemu gwarantuje zwiększenie równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się czym są stereotypy związane z płcią, jakie są ich rezultaty i jak je przełamywać. Słuchacze dowiedzieli się również na czym polegają i jak przeciwdziałać negatywnym zjawiskom takim jak:

Lepka podłoga- czyli zatrudnianie ze względu na płeć osób w zawodach o niskim prestiżu społecznym, dających niewielką możliwość awansu.

Szklany sufit- „niewidzialne” bariery, tworzone przez stereotypy męskości i kobiecości, ograniczające możliwości awansu płeć kobiet na wyższe stanowiska w firmach, instytucjach, czy też w polityce;

Szklane ściany- utrudnianie awansu ze stanowiska pomocniczego na stanowisko kierownicze świadomie lub nieświadomie spowodowane stereotypami przypisywanymi płci pracownika;

Szklane ruchome schody- szybsze i łatwiejsze awansowanie mężczyzn pracujących w zawodach tradycyjnie uważanych za kobiece.
Do zainteresowania kursem przyczynił się również wysoki poziom zajęć. Szczególnie interesująca była forma warsztatu przyjęta przez prowadzącą.

- Szkolenie zostało ocenione bardzo pozytywnie przez uczestników- mówi Anna Mazur specjalistka ds. monitoringu i ewaluacji Projektu .WSP TWP w Warszawie

02-372 Warszawa
ul. Opaczewska 42/3
tel. 022 822 10 58
fax: 022 822 10 58

http://www.wsptwp.eu
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją