dzisiaj jest sobota, 26 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Absolwenci na rynku pracy- wyniki badań absolwentów WSP TWP
 Absolwenci na rynku pracy- wyniki badań absolwentów WSP TWP


Najczęściej czytane
Absolwenci na rynku pracy- wyniki badań absolwentów WSP TWP

opublikowany: sobota, 20 luty 2010 / źródło: WSP TWP w Warszawie

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie przeprowadziła badania sytuacji swoich absolwentów na rynku pracy. Z badań wynika, że studenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy, chociaż nie czują sie na siłach aby założyć własną firmę.

Przeczytaj także
Akademickie Biuro Karier w WSP TWP w WarszawieAkademickie Biuro Karier w WSP TWP w Warszawie

Platforma e-learningowaPlatforma e-learningowa

Zakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastachZakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastach

Pętle induktofoniczne w WSP TWP w WarszawiePętle induktofoniczne w WSP TWP w Warszawie

Ostatni nabór na bezpłatne kursy!Ostatni nabór na bezpłatne kursy!

Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.

„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w KatowicachBezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Kurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i OlsztynieKurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i Olsztynie

Kurs komputerowy ECDL core w WarszawieKurs komputerowy ECDL core w Warszawie

Ostatnia szansa na bezpłatne kursyOstatnia szansa na bezpłatne kursy

Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”

Wałbrzych dla niepełnosprawnychWałbrzych dla niepełnosprawnych

Dwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWPDwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP


Na przełomie 2009r. i 2010r. zespół badaczy Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej przeprowadził badania losów absolwentów WSP TWP w Warszawie. Badania były prowadzone w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”.

W badaniu zgodziło się wziąć udział 397 osób które ukończyły studia w latach 2006r. i 2008r.

Wyniki badań wskazują na to, że studia zdecydowanie chętniej podejmują mieszkańcy miast (83,4% absolwentów mieszkało w miastach), najbardziej popularnymi studiami są natomiast studia zaoczne (86,1% badanych wskazało, ukończenie tej formy studiów).

Podczas studiów 70% studentów pracowało na pełen etat, z czego połowa wykonywała pracę niezgodną z kierunkiem studiów. Po ukończeniu studiów 50% studentów chce wykonywać pracę zgodną z wyuczonym zawodem dlatego, można wnioskować, że przynajmniej połowa studentów oczekuje od studiów dobrego przygotowania zawodowego w wybranej sferze teoretycznej.

WSP TWP w Warszawie dobrze spełnia te oczekiwania ponieważ aż 90% absolwentów WSP TWP w Warszawie nie musi szukać pracy (85% absolwentów obecnie ma pracę, 3,8% nie pracuje i nie poszukuje pracy). Potwierdzają to sami absolwenci- w 91,8% przypadków ważnych odpowiedzi wskazali, że studia wyposażyły ich w wiedzę i umiejętności potrzebną na rynku pracy. Aż 43,6% odpowiedzi wskazuje jednak na to, że studentom kończący edukację w 2006 r. i 2008r. brakowało większej ilości praktyk zawodowych.

- Postulatom związanym ze zwiększeniem ilości praktyk i staży zawodowych Uczelnia starał się wyjść na przeciw już od dawna- mówi Magdalena Tywonek z Akademickiego Biura Karier WSP TWP w Warszawie- niepowtarzalną szansę na to stworzyło wdrożenie przez Uczelnię w 2008r.

Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”. W ramach Projektu rozpoczęliśmy współpracę z sześcioma partnerami, u których studenci Uczelni mogą odbywać płatne praktyki i staże aż do 2013r.

Zgodnie z wynikami badań w 4,5% odpowiedzi studenci wskazali, że prowadzą własną działalność gospodarczą. Niestety w przypadku aż 20,7% odpowiedzi absolwenci stwierdzili, że kończąc studia nie czuli się odpowiednio przygotowani do prowadzenia własnej firmy.

-Aby wyposażyć studentów w wiedzę z zakresu przedsiębiorczości Uczelnia od września 2009 realizuje Projekt „Kreatyny Humanista”- mówi Edyt Siuda koordynatorka Projektu „Kreatywny Humanista”- w ramach którego miedzy innymi przygotowujemy wykładowców tak, aby mogli poprowadzić dodatkowe, obowiązkowe zajęcia z przedsiębiorczości, które wprowadzamy do programu studiów w tym roku. Dodatkowo pracujemy nad stworzeniem bazy organizacyjnej, która pozwoli studentom zdobywać praktyczne doświadczenie. Wymienione działania przygotują studentów do lepszego funkcjonowania na rynku pracy oraz podejmowania inicjatyw zmierzających do samozatrudniania.

Badania pokazują, że absolwenci WSP TWP w Warszawie radzą sobie lepiej na rynku pracy niż inne osoby o podobnym wykształceniu. Zgodnie z danymi GUS zawartymi w publikacji „AKTYWNOŚĆ EKONOMICZNA LUDNOŚCI POLSKI III KWARTAŁ 2009” średnia ilość osób bezrobotnych z wyższym wykształceniem wynosi dla Polski blisko 15% tak wiec jest 5% wyższa niż w przypadku Absolwentów WSP TWP.

Władze Uczelni mają nadzieję, że poszerzenie oferty i wprowadzenie nowych rozwiązań Projekty współfinansowane przez Unię Europejska przyczynią się do osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów.

Badania realizowano w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.WSP TWP w Warszawie

02-372 Warszawa
ul. Opaczewska 42/3
tel. 022 822 10 58
fax: 022 822 10 58

http://www.wsptwp.eu
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją