dzisiaj jest sobota, 26 maj 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Rajd Teraz Kobiety
 Rajd Teraz Kobiety


Najczęściej czytane
Rajd Teraz Kobiety

opublikowany: środa, 19 październik 2011 / źródło: Impresja Studio Promocji

Rajd Teraz Kobiet - jazda po zdrowie - jesienna edycja W dniach 14-16 października br. odbyła się pierwsza edycja jesienna Rajdu Teraz Kobiety. Organizatorem oraz kreatorem Rajdu jest Fundacja Teraz Kobiety.

Celem Fundacji jest wcielanie w życie innowacyjnych akcji na terenie całego kraju, które będą motywowały oraz inspirowały Kobiety do zmiany swojej świadomości w zakresie potrzeby przeprowadzania cyklicznych badań profilaktycznych i samodzielnego dbania o swoje zdrowie i życie.

14 października ok. godziny 14:00 na placu przy CH AUCHAN ul. Hetmańska 16 w Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie pierwszej edycji jesiennej Rajdu Teraz Kobiety. Otwarcia dokonał Jarek Kazberuk (który wraz z Martyną Wojciechowska jest oficjalną twarzą Rajdu) oraz Piotr Bagniuk - Komandor Rajdu. W Rajdzie uczestniczyło 13 załóg kobiecych. Wśród zgłoszonych 26 pań była między innymi: Ewa Gawryluk, Dorota Kamińska, Natasza Caban, Magda Modra, Kamila Rejman, Anna Chojnowska, Maria Czachor, Alicja Polańska oraz trzy panie, które przeszły niedawno chorobę nowotworową.

Kilka Marek samochodowych wystawiło do Rajdu Teraz Kobiety swoje kobiece załogi, między innymi:
- Iberia Motor Co. Importer SEATA -oficjalny partner samochodowy Fundacji - udostępnił 5 samochodów oraz wystawił swoją załogę
- SUBARU Import Polska – udostępnił 2 samochody, a Dealer SUBARU w Białymstoku wystawił swoją załogę
- Dealer BMW Bawaria Motors – wystawił dwie swoje załogi
- Dealer HYUNDAI w Białymstoku – wystawił jedną swoją załogę.
Wszystkie marki zapowiedziały chęć kontynuowania i rozszerzania dalszej współpracy w ramach drugiej edycji Rajdu Polski Kobiet zaplanowanej na lato 2012 roku.

Jesienna edycja Rajdu była wyjątkowo atrakcyjna ze względu na wyścigi szosowe, które odbyły się pierwszego dnia Rajdu. Wyścigi pierwszego dnia odbywały się dwoma samochodami sportowymi Seatami Cupra R podstawionymi przez Iberia Motor Co. Importera SEATA. Oba dni Rajdu były relacjonowane przez Mariana Dąbrowskiego – sędziego, organizatora i uczestnika rajdów motocyklowych w Polsce. Mieliśmy zaszczyt gościć Pana Kamila Butruka – kierowcę rajdowego, który czynnie uczestniczył w Rajdzie i zadeklarował wolę dalszej współpracy w ramach kolejnych edycji Rajdów organizowanych dla Kobiet. Drugi dzień Rajdu miał formę off-roadu i rozpoczął się w centrum Supraśla gdzie zostaliśmy uroczyście powitani przez władze miasta, które było jednym ze sponsorów imprezy. W Supraślu zwiedzaliśmy przepiękne Muzeum Ikon. Łączna długość trasy Rajdu to ponad 150 km, 10 prób sprawnościowych, poprzedzonych PKC + 180 km trasy dojazdowej z Warszawy do Białegostoku (m.in.: Warszawa, Białystok, Supraśl, Ogrodniczki, Kopna Góra, Kruszyniany, Bobrowa Dolina, Gmina Zabłudów). W Kruszynianach zwiedzaliśmy przepiękny meczet i cmentarz tatarski oraz kosztowaliśmy tatarskich wiktuałów. Kobiece załogi przejeżdżając przez miejscowości na trasie Rajdu promowały badania profilaktyce. Aż 8 pań – uczestniczek Rajdu przeprowadziło badania mammograficzne piersi w mammobusie firmy MEDICA, który udostępniony został dla mieszkanek Supraśla i okolicznych miejscowości na okres Rajdu, tj. 14-16 października 2011 r. Drugi dzień Rajdu terenowego załogi przejechały punktowane odcinki dojazdowe oraz specjalnie przygotowane odcinki specjalne odpowiednio przygotowanymi do Rajdu off -road autami. Nie wszystkie auta poradziły sobie z trudnościami odcinków specjalnych i pomoc panów z Podlaskiego Klubu 4x4 okazała się niezbędna. Sportową część Rajdu zorganizował i poprowadzi Automobilklub Podlaski. Trudy obu dni rajdowych zrekompensował sobotni „wieczór kobiecy”, podczas którego wystąpił dziecięcy zespół taneczny „ATOM” wzbudzając powszechny entuzjazm. Występ judoków, tych kilkuletnich i dorosłych pokazał jakie efekty sprawnościowe można osiągnąć dzięki systematycznemu treningowi. Wieczór uświetniony został wspaniałymi pokazami tancerzy z firmy DanceOFFnia - Studio Działań Kreatywnych, którzy zostali uczesani i niesamowicie ubrani oraz ucharakteryzowani przez firmy: AGNES oraz LADIES- STUDIO URODY. Firma AGNES z Białegostoku zademonstrowała najnowsze trendy i kolekcję fryzur wprost z Paryża – strzygąc Panie na scenie, a firma LADIES- Studio Urody udowodniła w jak krótkim czasie można przygotować wspaniały makijaż na dzień i na wieczór. Wśród modelek znalazła się 4 letnia Marysia. Na koniec wieczór kobiecy zelektryzował szczególnie wszystkich Panów – gdyż Firma KOSTAR - Ewa Barszczewska zaprezentowała najnowsze trendy mody w bieliźnie damskiej. Nie obyło się bez bisu.

W wyniku podjętej inicjatywy charytatywnej:

1. W akcję włączyło się także kilka placówek medycznych, które w czasie trwania Rajdu umożliwiły bezpłatne badanie mammograficzne, cytologiczne, USG, porady psychologów, m.in.: Białostockie Centrum Onkologii, Klinika Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
2. W Białymstoku w trakcie Rajdu prowadzone były bezpłatne badania mammograficzne oraz akcja poboru krwi. Dodatkowo w Supraślu, w którym odbyło się uroczyste otwarcie Rajdu off-road udostępniony był dla Kobiet, przez cały czas trwania Rajdu, mammobus. Mieszkanki Supraśla i okolicznych miejscowości miały możliwość przeprowadzenia badań mammograficznych.

Mamy nadzieję, iż jesienna edycja Rajdu będzie kolejnym sukcesem w kształtowaniu świadomości profilaktycznej Kobiet i przyczyni się do ratowania zdrowia i życia Kobiet w Polsce. Świadoma profilaktyka jest najprostszym czynnikiem poprawiającym skuteczność leczenia i zapobiegania chorobom nowotworowym u Kobiet.

Komunikaty Fundacji Teraz Kobiety:
1. Informujemy, iż kontynuując podjętą akcję profilaktyczną przystępujemy do organizacji kolejnej inicjatywy badań profilaktycznych na obszarze Polski Północno-Wschodniej.
2. Rozpoczynamy też organizacje drugiej edycji Rajdu Polski Kobiet. Planowany termin to połowa maja lub przełom czerwca i lipca. Rajd w ramach formuły charytatywnej połączony zostanie z badaniami mammograficznymi, cytologią oraz USG narządów rodnych. Towarzyszyć nam będą ambulanse do poboru krwi.
3. Fundacja rozszerza swoją działalność o N ZOZ, który świadczyć będzie m.in. usługi medyczne w ramach rehabilitacji po operacjach onkologicznych.
4. Mamy przyjemność poinformować, iż przybywa nam Partnerów samochodowych w ramach stałej współpracy. Do IBERIA MOTOR COMPANY SA – Importer marki SEAT na Polskę, dołącza do nas Subaru Import Polska oraz Dealer BMW Bawaria Motors.

Wszystkie dodatkowe informacje zawierające szczegóły dotyczące Rajdu Teraz Kobiety zostaną umieszczone na stronie http://rajd-polski-kobiet.pl/rajd-teraz-kobiety w najbliższym czasie.Impresja Studio Promocji

ul. Trębacka 4 lok.12,
00-074 Warszawa,
tel./fax: (22) 630 99 16

http://impresjapr.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Impresja Studio Promocji


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją