dzisiaj jest wtorek, 20 marzec 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Karty przedpłacone na święta
 Karty przedpłacone na święta


Najczęściej czytane
Karty przedpłacone na święta

opublikowany: środa, 19 październik 2011 / źródło: Impresja Studio Promocji

Październik to dla pracodawców niemal ostatni moment na podjęcie decyzji, w jaki sposób obdarować pracowników swojej firmy na Święta Bożego Narodzenia.

Możliwości jest wiele. Kompleksowe rozwiązania dla firm i instytucji w tym zakresie posiada Bonus Systems Polska, operator m.in. nowoczesnych systemów motywacyjnych na bazie kart przedpłaconych i bonów. Firma proponuje innowacyjne, świeże spojrzenie na benefity dla pracowników, oferując m.in. dedykowany działom HR tzw. program kafeteryjny.
- Po dziewięciu latach operacji na polskim rynku Bonus Systems wyrósł na lidera rynku kart przedpłaconych w Europie-Środkowo Wschodniej. Otwiera to przed firmą nowe perspektywy. Przewidujemy dalszy rozwój naszych usług - stawiamy na innowacje i dedykowane usługi dla firm oraz klientów detalicznych – powiedział Adam Kompowski, Prezes Zarządu Bonus Systems Polska S.A. W 2010 roku Bonus Systems rozdystrybuował karty przedpłacone i bony papierowe o wartości 150 mln zł. W tym roku planuje utrzymać 20-proc. dynamikę wzrostu.
Bonus Systems Polska S.A. jest obecny na rynku jako doświadczony operator innowacyjnych rozwiązań płatniczych na bazie kart przedpłaconych. Firma jest ekspertem w dziedzinie programów lojalnościowo-premiowych tworzonych w oparciu o karty przedpłacone, przyjazną klientowi platformę lojalnościową B3 Loyalty oraz intuicyjny i dedykowany działom HR „Program kafeteryjny”, który już niebawem umożliwi klientom wdrożenie bardziej elastycznego systemu benefitów dla pracowników niż dotychczas stosowane. Spółka, która zapowiada dynamiczny rozwój, zatrudniła nowy zespół – dyrektora Marketingu i Rozwoju Monikę Romaniuk oraz Dyrektora Handlowego Roberta Bogackiego.
- Nasze nowe produkty, takie jak karty przedpłacone Kultura + oraz Wakacje +, dopełnią naszą ofertę w programie kafeteryjnym, z którym wystartujemy najdalej w I kwartale przyszłego roku - powiedziała Monika Romaniuk, Dyrektor Marketingu i Rozwoju Bonus Systems Polska S.A.
Karty Przedpłacone, czyli prepaid, z możliwością doładowania, są wykorzystywane przez firmy i instytucje do przekazywania środków pieniężnych, np. do wypłacania świadczeń takich jak zasiłki socjalne, stypendia, wynagrodzenia dla pracowników sezonowych czy pracowników nie posiadających rachunku bankowego.
Przedpłacone karty płatnicze, takie jak Kultura +, Wakacje + oraz karta podarunkowa Bonus Systems Polska, stają się coraz popularniejszą formą premiowania, ponieważ oferują więcej korzyści i możliwości zastosowania niż bony towarowe – zarówno pracodawcy, jak i pracownikowi. Np. karta podarunkowa, ufundowana jako rodzaj świątecznej premii, pozwala obdarowanym zaoszczędzić na podatku dochodowym oraz samodzielnie decydować, na co i gdzie wydać pieniądze.
Korzystne rozwiązania podatkowe, obejmujące przedpłaconą kartę podarunkową, są chętnie wykorzystywane przez firmy na bazie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z 2009 r. Objęła ona zwolnieniem od podatku dochodowego świadczenia pieniężne, otrzymywane przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Limit zwolnienia z podatku to 380 zł rocznie na osobę. Regulacja obejmuje również środki przekazywane w formie przedpłaconej karty płatniczej. Nie dotyczy jednak bonów papierowych – i to jest główny powód wyboru przez firmy kart przedpłaconych zamiast bonów. Jeśli pracownicy otrzymają karty o wartości 380 zł, to na jednej karcie – w porównaniu z „tradycyjną” premią – pracownik oszczędzi 68,40 zł. Spółka lub instytucja zatrudniająca 200 pracowników może więc przy tych samych nakładach finansowych co na bony dać pracownikom aż o 13,6 tys. zł więcej w formie kart przedpłaconych.
Impresja Studio Promocji

ul. Trębacka 4 lok.12,
00-074 Warszawa,
tel./fax: (22) 630 99 16

http://impresjapr.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Impresja Studio Promocji


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją