dzisiaj jest wtorek, 20 marzec 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Bonboniera, benefity dla pracowników
 Bonboniera, benefity dla pracowników


Najczęściej czytane
Bonboniera, benefity dla pracowników

opublikowany: wtorek, 29 listopad 2011 / źródło: Impresja Studio Promocji

Bonus Systems Polska, lider rynku nowoczesnych systemów motywacyjnych i lojalnościowych, uchylił rąbka tajemnicy i podczas Warszawskich Dni Rekrutacji po raz pierwszy publicznie zaprezentował swoją nową usługę – Bonbonierę.

Jest to dedykowany działom HR innowacyjny „program kafeteryjny”, w którym każdy pracownik może wybrać przez internet takie benefity, jakie chce, spośród dużej puli usług, m.in. kart przedpłaconych, abonamentów (np. opieki zdrowotnej), bonów i wielu innych.

„Bonboniera w znaczący sposób odciąża działy personalne, oferując wachlarz atrakcyjnych benefitów, możliwość rozszerzenia działającej obecnie oferty firmowej oraz efektywną kontrolę budżetu” - powiedział Adam Kompowski, prezes Bonus Systems. Usługa jest oparta o intuicyjny interfejs internetowy. Jej zadanie to zapewnienie pożądanej przez pracowników elastyczności wyboru benefitów oraz wydatkowania środków przeznaczonych na ten cel. „Program kafeteryjny” Bonus Systems usprawni komunikację z pracownikami w zakresie benefitów i przyczyni się do budowy pozytywnego wizerunku pracodawcy. Dedykowany głównie średnim i dużym firmom, jest jedyną kompleksową usługą tego typu na polskim rynku.

Zdaniem eksperta
Jak podkreślił Krzysztof Kosy, ekspert ds. systemów motywacji pracowników, świadczenia dodatkowe, obok wynagrodzeń zasadniczych, premii oraz nagród, są jednym z bardzo istotnych elementów systemu wynagrodzeń w organizacji, choć często niedocenianym. „Zalety świadczeń dodatkowych na tle innych elementów systemu motywacyjnego to między innymi elastyczność kosztowa, możliwość wyjścia naprzeciw indywidualnym potrzebom pracowników oraz budowanie wizerunku pracodawcy” – powiedział Krzysztof Kosy. Jak dodaje, główną funkcją benefitów jest budowanie lojalności i zaangażowania pracowników. Efektywne zarządzanie benefitami pozwala odpowiedzieć na indywidualne potrzeby pracowników, które mogą mieć bardzo zróżnicowany charakter. „Rozwiązania z obszaru programów kafeteryjnych zwiększają postrzeganą przez pracowników sprawiedliwość systemu wynagrodzeń, co znacząco wpływa na poziom satysfakcji i zadowolenia zatrudnionych. Badania wskazują, że pracownicy zadowoleni z benefitów rzadziej odchodzą z pracy i deklarują, że benefity są istotnym czynnikiem decyzji o pozostaniu w organizacji” – zaznaczył ekspert.

Elastyczność dla firm i pracowników
W ramach Bonboniery pracownicy będą mogli wybierać m.in. spośród różnych kart przedpłaconych, oferowanych przez Bonus Systems, takich jak podarunkowa bonus+, karta restauracyjno-żywieniowa lunch+, karta wakacyjna wakacje+, karta na świadczenia kulturalne kultura+, a także spośród bonów i wielu innych benefitów. Pakiet świadczeń dostępnych w Bonbonierze będzie dobierany indywidualnie, dopasowany do potrzeb pracowników danej firmy i ustalany wspólnie z nią. W Bonbonierze będą mogły znaleźć się benefity oferowane wcześniej przez pracodawcę, pakiet będzie mógł również zostać w każdym momencie rozszerzony o nowe rozwiązania, gdy pojawią się takie potrzeby.

Warszawskie Dni Rekrutacji, najważniejsze wydarzenie w roku dla specjalistów i menadżerów zajmujących się rekrutacją pracowników, odbyły się w dniach 24-25 listopada br. Organizatorem był Employer Branding Institute, a patronat nad wydarzeniem objęli: Akademia Leona Koźmińskiego, Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami oraz portal HRstandard.pl. Podczas ok. 20 prelekcji przedstawiono międzynarodowe trendy, najnowsze wdrożenia, narzędzia i case studies z obszaru rekrutacji i employer brandingu. Bonus Systems Polska był partnerem strategicznym wydarzenia.
Impresja Studio Promocji

ul. Trębacka 4 lok.12,
00-074 Warszawa,
tel./fax: (22) 630 99 16

http://impresjapr.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Impresja Studio Promocji


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją