dzisiaj jest wtorek, 20 luty 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Platforma e-learningowa
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
 Platforma e-learningowa


Najczęściej czytane
Platforma e-learningowa

opublikowany: środa, 3 kwiecień 2013 / źródło: WSP TWP w Warszawie

Projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia” w ramach swoich działań wdrożył platformę e-learningową, która wykorzystywana jest w systemie Kształcenia na Odległość (KnO) WSP TWP w Warszawie.

Przeczytaj także
Akademickie Biuro Karier w WSP TWP w WarszawieAkademickie Biuro Karier w WSP TWP w Warszawie

Zakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastachZakończono bezpłatne kursy ECDL w sześciu miastach

Pętle induktofoniczne w WSP TWP w WarszawiePętle induktofoniczne w WSP TWP w Warszawie

Ostatni nabór na bezpłatne kursy!Ostatni nabór na bezpłatne kursy!

Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.Dlaczego studenci wybierają WSP TWP w Warszawie? Wyniki badań.

„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie„Dzień Pracy i Edukacji” w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w KatowicachBezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Bezpłatny kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Kurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i OlsztynieKurs komputerowy ECDL advanced w Warszawie i Olsztynie

Kurs komputerowy ECDL core w WarszawieKurs komputerowy ECDL core w Warszawie

Ostatnia szansa na bezpłatne kursyOstatnia szansa na bezpłatne kursy

Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”Wyniki ankiet oceniających kurs ECDL. Ocena efektów projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”

Wałbrzych dla niepełnosprawnychWałbrzych dla niepełnosprawnych

Dwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWPDwa dni dla studentów i absolwentów w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP

Staże, praktyki, doradztwo zawodowe w WSP TWP- stan realizacji i opinie.Staże, praktyki, doradztwo zawodowe w WSP TWP- stan realizacji i opinie.


Od 2008 r. Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, w ramach realizowanego Projektu "Przedsiębiorcza Uczelnia", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, przeznaczyła ponad 9 500 000 zł na zbudowanie w pełni funkcjonalnej platformy e learningowej.
Dzięki tak duzym środkom stworzono ponad 4000 godzin zelektronizowanych materiałów dydaktycznych (kontentów) do wykorzystania na platformie e-learningowej w ramach systemu Kształcenia na Odległość. Prace nad platformą będą kontynuowane po zakończeniu Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” w sierpniu 2013r.

-Pomimo, że do zakończenia projektu pozostało zaledwie kilka miesięcy, w chwili obecnej cały czas pracujemy nad kolejnymi kontentami. Mamy nadzieję, że do końca okresu realizacji projektu uda nam się jeszcze przygotować ponad 1000 godzin wykładów w formie elektronicznej- mówi Radosław Kołodziej, specjalista ds. promocji, rekrutacji i PR w Projekcie „Przedsiębiorcza Uczelnia”- W chwili obecnej opracowywany jest również system dostępu do platformy e-learningowej z urządzeń mobilnych: tabletów, smartfonów. Oferta systemu e-learningowego jest wciąż udoskonalana i rozszerzana o nowe kontenty i rozwiązania, nadążające za postępem technologicznym.

Platforma e-learningowa to innowacyjne rozwiązanie na rynku szkół wyższych, pomimo, że ofertę studiów e learningowych posiadają największe Uniwersytety w USA, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, czy Izraelu. jednak w Polsce wciąż wiele osób w ma wątpliwości czy oferta tej formy kształcenia dorównuje swoją jakością tradycyjnym formom edukacji? E-learning nie rożni się jakością od tradycyjnej formy studiowania. Kształcenie na Odległość umożliwia m.in. osobom spoza obszarów miejskich i trudnym dostępem do uczelni wyższych, zdobyć wyższe wykształcenie bez wychodzenia z domu. Student sam decyduje o tym, kiedy poświęcić czas na naukę. Jakość oferowanych wykładów nie odbiega od wykładów tradycyjnych, bowiem kontenty tworzone są przez kadrę naukowo-dydaktyczną WSP TWP, ta samą, która wykłada tradycyjnie. Student poprzez e-learning nie traci możliwości kontaktu z wykładowcą, gdyż ma możliwość np. umówienia się na konsultacje poprzez platformę.

Podsumowując kształcenie na odległość to idealna oferta dla osób godzących życie zawodowe i rodzinne z edukacją. To model kształcenia wolny od ograniczeń czasowych i przestrzennych, co wpasowuje się idealnie w nowoczesny tryb życia i potrzeby dzisiejszych studentów.

Wszelkie informacje na temat platformy i Projektu można znaleźć na stronie Uczelni www.wsptwp.eu i stornie Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” www.pu.wsptwp.eu.

Platforma e-learningowa sfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.WSP TWP w Warszawie

02-372 Warszawa
ul. Opaczewska 42/3
tel. 022 822 10 58
fax: 022 822 10 58

http://www.wsptwp.eu
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją