dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Inteligentna strategia zarządzania energią

opublikowany: czwartek, 20 czerwiec 2013 / źródło: Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

Jak osiągnąć więcej, mając do dyspozycji mniejsze środki? To pytanie stawiają sobie szefowie przedsiębiorstw na całym świecie, a „środkami”, których mają coraz mniej, są nie tylko pieniądze, lecz także — a może przede wszystkim — energia.

Przeczytaj także
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej

Schneider Electric o przyszłości Smart City i Smart Grid podczas VIII Forum EnergetycznegoSchneider Electric o przyszłości Smart City i Smart Grid podczas VIII Forum Energetycznego

Schneider Electric zaprosił do Niemiec na niezwyky event „The Next Generation” MachineStruxure!Schneider Electric zaprosił do Niemiec na niezwyky event „The Next Generation” MachineStruxure!

Ruszyła czwarta edycja konkursu Go Green in the City organizowanego przez Schneider Electric

Schneider Electric wspiera program Solar Decathlon na całym świecie

Schneider Electric - najbezpieczniejszą firmą Małopolski

Podsumowanie Warsztatów Automatyki Schneider Electric Polska

Ponad 350 tys. osób skorzystało już z programu z zakresu zarządzania energią Energy University™

Pionierskie wdrożenie ogólnokrajowego systemu planowania Schneider Electric w Turcji

Zasilacze UPS do zadań specjalnych

Schneider Electric o inteligentnym budownictwie na międzynarodowej konferencji

Asfora uczyni Twoje życie łatwiejszym

Schneider Electric i Intel prezentują oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą centrów danych

Pilot do sterowania domem w Twoim telefonie

Schneider Electric Polska wprowadza nową serię kamer Sarix IP Pelco serii Professional oraz Enhanced


Prognozy mówią o podwojeniu popytu na energię do roku 2050, a niektórzy eksperci przewidują, że Internet jako sieć interakcji między maszynami będzie charakteryzował się 100-krotnie większym zapotrzebowaniem na energię niż obecna sieć interakcji między ludźmi. Każde pokolenie ludzkości boleśnie przekonuje się, że zdolność naszej planety do wytwarzania energii jest skończona – dlatego też musimy nauczyć się korzystać z niej bardziej racjonalnie i efektywnie.

„Teraz jest czas na ambitne rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej: w większości istniejących instalacji można przy zastosowaniu dostępnych dzisiaj ofert i technologii zaoszczędzić do 30% energii. Lokalne działania w kierunku efektywności energetycznej dają ważny efekt dźwigni: z powodu strat w sieciach przesyłowych i rozdzielczych 1KWh energii zużywanej w budynku wymaga wyprodukowania 3KWh energii, zatem na każdą jednostkę zaoszczędzoną w budynkach przypadają trzy jednostki oszczędności w produkcji!” – podkreśla Jacek Łukaszewski, prezes Schneider Electric Polska, firmie specjalizującej się w zarządzaniu energią elektryczną. „Bardzo ważnym elementem zmian jest edukacja i dostęp do wiedzy. Xperience Efficiency jest serią eventów w różnych częściach świata, podczas których eksperci Schneider Electric na nowo definiują termin „zarządzanie energią” i w praktyce pokazują zastosowanie nowych „zielonych technologii. W spotkaniach Xperience Efficiency można również uczestniczyć wirtualnie, za pośrednictwem strony internetowej www.schneider-electric.com” – dodaje Jacek Łukaszewski.

Xperience Efficiency 2013 to cykl ogólnodostępnych eventów m.in. w Rosji, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Brazylii. Specjaliści Schneider Electric prezentowali technologie do zarządzania energią i podnoszenia wydajności procesów biznesowych jak również rozwiązania dedykowane użytkownikom prywatnym. Materiały, szkolenia i prezentacje przedstawione na Xperience Efficiency 2013 dostępne są również na stronie www.schneider-electric.comSchneider Electric Polska Sp. z o.o.
Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

02-135 Warszawa
ul. Iłżecka 24
tel. 022 511 82 00
fax: 022 511 82 02

http://www.designdladomu.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Monday PR G.Miller, E.Mittelstaedt, sp.j.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją