dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport 


Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki
 Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki


Najczęściej czytane
Żarska „Pediatria” w gwiezdnych kolorach od Śnieżki

opublikowany: poniedziałek, 30 grudzień 2013 / źródło: Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

18 grudnia 2013 r., na Oddziale Dziecięcym „Szpitala na Wyspie" w Żarach miał miejsce finał kolejnej odsłony akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach".

Dzięki realizowanemu przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, ogólnopolskiemu programowi żarska placówka zyskała barwny i oryginalny wystrój wnętrz. W ramach społecznego programu Śnieżki, Oddział Pediatryczny szpitala w Żarach został nie tylko kompleksowo odmalowany, ale także „pokolorowany”. Barwne motywy, zaprojektowane i namalowane przez współpracującą ze Śnieżką artystkę, Joannę Jeleniewską, tym razem przedstawiają kosmiczną przestrzeń – pełną planet, gwiazd i zabawnych postaci, wzbudzających zainteresowanie małych pacjentów.
– „Pediatria” w Żarach to 17. miejsce w Polsce, które pojawiło się na barwnej mapie oddziałów pomalowanych przez Śnieżkę w ramach programu „Dziecięcy świat w kolorach”. Cieszy nas fakt, że i tym razem udało się zamienić szarą dotąd przestrzeń w barwną krainę, a na twarzach małych pacjentów zagościł uśmiech, który jest zawsze najcenniejszym podsumowaniem kolejnych odsłon programu – powiedziała podczas konferencji, Aleksandra Małozięć, przedstawicielka FFiL Śnieżka SA.

Spotkanie, podczas którego przekazano do użytku „kolorową przestrzeń”, było połączone z otwarciem oddziałów intensywnej terapii i chirurgii. Oprócz dzieci i ich rodziców, w wydarzeniu wzięli udział: reprezentanci władz samorządowych, m.in. Sylwia Wojtasik, zastępca Dyrektora Biura Wojewody Lubuskiego; Danuta Madej, Wicestarosta Powiatu Żarskiego i Wacław Maciuszonek, Burmistrz Żar. Pojawił się także przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia: Stanisław Łobacz, Dyrektor Wojewódzkiego Oddziału NFZ oraz Tomasz Jarmoliński, Wojewódzki Konsultant ds. Pediatrii. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć gospodarzy placówki: Wiesława Olszańskiego, Prezesa „Szpitala na Wyspie"; Marka Woźniaka, Naczelnego Lekarza Szpitala; Rafała Kołsut, Ordynatora Oddziału Dziecięcego oraz innych lekarzy pracujących w żarskim szpitalu.

Zgodnie z ideą akcji „Dziecięcy świat w kolorach” spotkanie obfitowało także w atrakcje dla małych pacjentów, których odwiedziła kolorowa „mikołajka”, wręczająca dzieciom barwne upominki od Śnieżki. Żywe, pozytywne barwy sprawiły, że oddział zyskał zupełnie nowy wygląd – Odmalowane wnętrza prezentują się naprawdę kosmicznie. Dzieci czują się tutaj bardzo komfortowo, a radosne kolory na pewno pozytywnie wpływają na ich nastrój – mówiła mama małej Kingi, pacjentki żarskiej placówki.

***

Dzięki realizowanej przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka SA, autorskiej akcji społecznej "Dziecięcy świat w kolorach", wnętrza kolejnych oddziałów dziecięcych szpitali w całej Polsce zyskują przyjazny, bajkowy wygląd. W ramach trwającego od 2005 roku programu artystycznie odmalowanych zostało już 17 placówek: w Dębicy, Rzeszowie, Sosnowcu, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu (dwukrotnie), Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Katowicach, Szczecinie, Oświęcimiu, Zabielu Wielkim k. Ostrołęki, Brzozowie i Żarach.Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA

39-102 Lubzina 34a
tel. (014) 681-11-11
fax: (014) 682-22-22

http://www.sniezka.com
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
RedPen Public Relations


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją