dzisiaj jest wtorek, 24 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Jak Sylwester to w Toruniu!

opublikowany: poniedziałek, 30 grudzień 2013 / źródło: Urząd Miasta Torunia

Toruński Sylwester, który rozpocznie się o godzinie 22.00 na Rynku Staromiejskim, zapowiada się awangardowo!

Zamiast tradycyjnej sceny - efektowny boombox , a w klimat muzycznych przebojów wprowadzi torunian popularny dziennikarz muzyczny - Robert Leszczyński.

Podczas toruńskiego Sylwestra sceną, podobnie jak w ubiegłym roku, będzie dziesięciometrowa, pionowa ściana, na której będą wyświetlane ogromne wizualizacje. Boombox, który stanie na Rynku Staromiejskim, wykorzystywany jest podczas największych plenerowych wydarzeń muzycznych.

- Sylwester w Toruniu zapowiada się wyjątkowo. Znakomita muzyka i świetny didżej! A w tej roli znany dziennikarz muzyczny Robert Leszczyński, juror we wszystkich czterech edycjach programu „Idol” i wieloletni publicysta ogólnopolskiej „Gazety Wyborczej” - zapowiada Agnieszka Marecka z Toruńskiej Agendy Kulturalnej, instytucji organizującej miejskiego Sylwestra.

Robert Leszczyński jest stałym współpracownikiem ogólnopolskich stacji telewizyjnych, takich jak TVN24 czy Polsat News. Od trzydziestu lat uczestnik koncertów rockowych, festiwali oraz imprez masowych, w roli dyrektora, rzecznika prasowego, korespondenta i prowadzącego. Był szefem działu kultury tygodnika „Wprost”, redaktorem naczelnym miesięcznika „Laif”. Jest pomysłodawcą, dyrektorem i prowadzącym Festiwal Letnich Przyjemności, podczas którego w Złotych Tarasach w Warszawie zostało zaprezentowanych ponad 150 etiud studenckich, dokumentów i animacji. Tradycyjnie pożegnanie starego i powitanie nowego roku uświetni efektowny pokaz fajerwerków.

Toruń tej nocy rozbłyśnie wyjątkowym światłem. - W pokazie pirotechnicznym wykorzystamy materiały, które zostaną wystrzelone z wyrzutni na wysokość od 100 do 200 metrów o promieniu rozbicia efektów na niebie do 70 m. Do pokazu zostanie zużytych 200 zapalników oraz 1000 metrów przewodów elektrycznych. Cały pokaz będzie sterowany przez system komputerowy i zostanie zsynchronizowany z podkładem muzycznym - dodaje Agnieszka Marecka.

Sylwester w Toruniu rozpocznie się o godzinie 22.00 i potrwa do 2.00 w nocy. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna.

Sylwester Miejski organizowany jest w trybie imprezy masowej. Obowiązywać będzie zakaz wnoszenia na teren wydarzenia fajerwerków i napojów alkoholowych.Urząd Miasta Torunia

Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

http://www.torun.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją