dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Partnerstwo DONG Energy i Schneider Electric zapewni lepszy dostęp do energii odnawialnej

opublikowany: poniedziałek, 30 grudzień 2013 / źródło: Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

Schneider Electric oraz DONG Energy ogłosiły podpisanie umowy o zawiązaniu partnerstwa technologicznego i handlowego. Celem współpracy jest m.in. rozpowszechnienie energii odnawialnych.

Przeczytaj także
Schneider Electric o przyszłości Smart City i Smart Grid podczas VIII Forum EnergetycznegoSchneider Electric o przyszłości Smart City i Smart Grid podczas VIII Forum Energetycznego

Schneider Electric zaprosił do Niemiec na niezwyky event „The Next Generation” MachineStruxure!Schneider Electric zaprosił do Niemiec na niezwyky event „The Next Generation” MachineStruxure!

Ruszyła czwarta edycja konkursu Go Green in the City organizowanego przez Schneider Electric

Schneider Electric wspiera program Solar Decathlon na całym świecie

Schneider Electric - najbezpieczniejszą firmą Małopolski

Podsumowanie Warsztatów Automatyki Schneider Electric Polska

Ponad 350 tys. osób skorzystało już z programu z zakresu zarządzania energią Energy University™

Pionierskie wdrożenie ogólnokrajowego systemu planowania Schneider Electric w Turcji

Zasilacze UPS do zadań specjalnych

Schneider Electric o inteligentnym budownictwie na międzynarodowej konferencji

Asfora uczyni Twoje życie łatwiejszym

Schneider Electric i Intel prezentują oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą centrów danych

Pilot do sterowania domem w Twoim telefonie

Schneider Electric Polska wprowadza nową serię kamer Sarix IP Pelco serii Professional oraz Enhanced

Inteligentny Dom na wyciągnięcie ręki


W samej Europie można wyliczyć przynajmniej 286 wysp znacznie oddalonych od brzegu i lądowej sieci elektrycznej. Odizolowane sieci dystrybucyjne są często uzależnione od generatorów z silnikami diesla, co oznacza wysokie koszty elektryczności i podatność na wahania cen paliw. Stanowi to przeszkodę dla lokalnego rozwoju gospodarczego, wzrostu standardów życia i procesu redukcji emisji węglowych. Aby obniżyć koszty i zrealizować założenia planów i strategii rozwoju energii odnawialnych, wiele zakładów świadczących usługi komunalne chce zastąpić silniki diesla źródłami odnawialnymi. Jednak głównym wyzwaniem towarzyszącym integracji generatorów okresowych są komplikacje związane z balansowaniem pracy sieci oraz utrzymaniem jej niezawodności i stabilności. Trudności te hamują proces wydajnej integracji źródeł odnawialnych na dużą skalę.

Korzystając z technologii wirtualnych elektrowni Dong Energy oraz wiodących na rynku sieci dystrybucyjnych i systemów zarządzania Schneider Electric, obie firmy postarają się rozwiązać te kluczowe dla środowiska problemy. Celem działań jest opracowanie nowej platformy umożliwiającej tworzenie prognoz podaży i popytu, monitorowanie i kontrolowanie systemu w czasie rzeczywistym,

“DONG Energy opracował system wirtualnej elektrowni - Power Hub, który agreguje dane o obciążeniu systemu i generowanej energii, korzystając z platformy oprogramowania, podnosząc tym samym elastyczność sieci elektrycznej. Możliwości i wartość rozwiązania zostały już z powodzeniem zademonstrowane na Wyspach Owczych, gdzie przy ich użyciu dokonano optymalizacji, zbilansowania oraz podniesienia stabilności odległych mikro-sieci elektrycznych. Integracja Power Hub z platformą oprogramowania Schneider Electric do zarządzania energią i sieciami, pozwoli nam zaoferować klientom wyjątkowe rozwiązanie, które umożliwią zmierzenie się z poważnym wyzwaniem jakim jest zagwarantowanie bezpiecznej i optymalnej kosztowo pracy odizolowanego systemu elektrycznego, przy maksymalnym wykorzystaniu źródeł odnawialnych. Nie tylko w naszej części świata, ale globalnie” mówi Evert den Boer, Senior Vice President in DONG Energy.

“DONG Energy towarzyszyć będzie Schneider Electric, wnosząc swój bagaż eksperckiej wiedzy i doświadczeń w zakresie urządzeń polowych dla sieci, automatyzacji i zarządzania sieciami. Firma zastosuje wyjątkowe, modułowe podejście do problemów wydajnej działalności oraz dynamicznego balansowania podaży i popytu w wirtualnych elektrowniach” – potwierdza Frédéric Abbal, Executive Vice President, Energy Division, Schneider Electric. “Zintegrowana architektura naszych rozwiązań opiera się na produktach Advanced Distribution Management System (ADMS), Power Control System (PCS) i Renewable Control Center (RCC), które umożliwiają prognozowanie podaży i popytu oraz monitorowanie i kontrolowanie systemu w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcjom prognozowania pogody i poziomu obciążenia sieci oraz możliwości szybkiego odciążania systemu, firmy energetyczne na niewielkich wyspach będą mogły pracować z odnawialnymi, wydajnymi i ekonomicznymi sieciami, z pożytkiem dla całych lokalnych społeczności.”

Schneider Electric chętnie współpracuje z zakładami świadczącymi usługi publiczne, prowadząc testy nowatorskich systemów rozwiązujących problemy związane z codziennym funkcjonowaniem systemów, ochroną środowiska i spełnieniem wymogów regulacji. Firma Schneider Electric jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie i posiada wyjątkową pozycję po obu stronach sieci, łączącej wszystkich aktorów na rynku energii (firmy wytwarzające energię, operatorzy sieci i prosumenci).Schneider Electric Polska Sp. z o.o.
Schneider Electric Polska Sp. z o.o.

02-135 Warszawa
ul. Iłżecka 24
tel. 022 511 82 00
fax: 022 511 82 02

http://www.designdladomu.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Monday PR G.Miller, E.Mittelstaedt, sp.j.


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją