dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Czy wygląd może zadecydować o awansie?

opublikowany: poniedziałek, 30 grudzień 2013 / źródło: Zielona Linia

Nie tylko na rozmowie kwalifikacyjnej powinniśmy zadbać o elegancki i schludny wygląd, równie ważny jest on w trakcie pracy, a zwłaszcza na rozmowie dotyczącej awansu.

Przeczytaj także
Zielona Linia – Twoje wsparcie na rynku pracy

Porozmawiaj z ekspertem ministerstwa on-line!Porozmawiaj z ekspertem ministerstwa on-line!

Absolwenci na rynku pracy – raport miesiąca

Legalne zatrudnienie – na co należy zwrócić uwagę?

Szkolnictwo zawodowe a szanse na rynku pracy – raport Zielonej Linii

Jakie zmiany niesie za sobą elastyczny czas pracy?

Zwolnienia grupowe – kiedy mamy z nimi do czynienia?

Jak wygląda aktywność Polaków w czasie poszukiwania pracy?

Obowiązki pracodawcy związane z bezpieczeństwem i higieną pracy

Konkurs pt. „Wiosenna przemiana ZL”

Czy Polacy chętnie identyfikują się ze swoją firmą? – raport Zielonej Linii

Telepracownik coraz bardziej pożądany na rynku pracy

Regulamin pracy – najważniejszy dokument w firmie?

Polacy lubią być oceniani w pracy? – raport Zielonej Linii

Jak rozwiązać spór z pracodawcą?


Oczywistym jest fakt, że powinny o nim zadecydować nasze umiejętności, wiedza, doświadczenie, dotychczasowe osiągnięcia na stanowisku pracy. Tymczasem niekiedy o awansie może przesądzić nasz wygląd. Jak to możliwe?
Reprezentant firmy
Osoby, które mają bogate doświadczenie i dzięki temu szanse na awans, mogą ja stracić, jeżeli ich styl ubierania jest niechlujny lub po prostu nieelegancki. Warto więc zadbać o to, aby ubierać się stosownie do miejsca pracy, wybierać dobrze skrojone ubrania, zwracając przy tym uwagę na tkaniny, z których są wykonane. Najlepiej, aby łatwo się nie gniotły. Zdarza się bowiem, że zanim szef będzie miał czas na rozmowę, spędzimy w biurze kilka godzin, wielokrotnie siadając, wstając, przemieszczając się. Oczywistym jest fakt, iż wybierając się do pracy w biurze należy zwrócić uwagę na dobór barw i dodatków. Kolory nie powinny być krzykliwe, najlepiej jeśli będą to barwy stonowane, kremowe, granatowe, szarości i inne.
Styl ubierania pracownika może świadczyć o firmie – z tego założenia bardzo często wychodzi wielu pracodawców. Zdarza się, że specjalnie jest narzucany określony dress code, np. zakaz noszenia jeansów, aby w ten sposób podnieść prestiż firmy w oczach potencjalnych klientów. Może to być też swoista forma wyrażenia szacunku do klientów.
Nie tylko eleganckie ubranie…
Poza odpowiednim strojem należy zwrócić uwagę na inne aspekty wyglądu. Możemy do nich zaliczyć zadbane dłonie i paznokcie, ułożoną fryzurę, delikatną opaleniznę (zamiast nadmiernej), piercing. Oczywistym jest fakt, że należy dbać o dodatki oraz o to, aby nasze eleganckie ubranie było wyprasowane.
Wygląd pracowników bardzo często świadczy o ich stosunku do pracy i współpracowników, np. nieświeży oddech przeszkadza nie tyle temu, który go posiada, ale przede wszystkim osobom, które są zmuszone z nim pracować.
Warto o tym pamiętać, wybierając się na rozmowę, która ma zadecydować o naszym awansie. Dobrze jest też skorzystać z poradników, w których można uzyskać informacje na temat tego jak rozmawiać o podwyżce. Przydatne informacje można znaleźć w serwisie Zielonej Linii.
Więcej praktycznych artykułów i najnowszych wiadomości z rynku pracy można znaleźć na: https://www.facebook.com/zielonalinia19524.
Joanna Niemyjska (Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia)Zielona Linia

Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia
Zielona Linia
ul. Cieszyńska 3a
15-371 Białystok
faks 85 74 81 629

http://www.zielonalinia.gov.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją