dzisiaj jest poniedziałek, 23 kwiecień 2018

opony, felgi Biznes 
 Sport Najczęściej czytane
Rynek szuka programistów - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – listopad 2013r.

opublikowany: wtorek, 31 grudzień 2013 / źródło: Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.

Prawie połowa ofert pracy zamieszczonych na monsterpolska.pl w listopadzie 2013 roku była adresowana do specjalistów IT. Sektor ten przez cały 2013 rok zajmował pierwsze miejsce w cyklicznych analizach portalu.

Przeczytaj także
Zmiana pracy – jak się do niej przygotować?

Przerwa świąteczna w pracy nie taka straszna

Specjaliści IT poszukiwani - analiza ofert pracy monsterpolska.pl – październik 2013 r.

e-oferty, e-stoiska czyli efektywne możliwości rozwoju zawodowego

Szkoleniowa mapa Polski – Polacy i samokształcenie nie zawsze w parze

Nie czekaj aż praca znajdzie Ciebie – odwiedź Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl

Za pracą nie trzeba chodzić – pod takim hasłem startują Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl

Monster rozwija działalność w Europie Wschodniej i krajach bałtyckich

Praca w Europie – jak się przygotować do wyjazdu?

Rekrutacja w piżamie – ruszają Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.plRekrutacja w piżamie – ruszają Wirtualne Targi Pracy Monsterpolska.pl

Postanawiasz zmienić pracę w Nowym Roku? Nie rzucaj słów na wiatr!Postanawiasz zmienić pracę w Nowym Roku? Nie rzucaj słów na wiatr!

Prezenty w sytuacjach biznesowych

Gdy brakuje motywacjiGdy brakuje motywacji

Nie zapadaj w zimowy sen – czyli jak zachować wiosnę w sercu i być efektywnym w pracyNie zapadaj w zimowy sen – czyli jak zachować wiosnę w sercu i być efektywnym w pracy

Najczęściej popełniane gafy w pracyNajczęściej popełniane gafy w pracy


Po nich najchętniej poszukiwani są pracownicy z branży finanse i bankowość, inżynierowie oraz osoby do sektora sprzedaży.

Niezmienny wysoki popyt na programistów

Branża IT od dłuższego czasu jest liderem notowań analiz ofert pracy. W listopadzie br. prawie 49% ogłoszeń zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl dotyczyło właśnie specjalistów z tej dziedziny. Jest to wprawdzie o 5% mniej niż w październiku, ale to raczej tylko krótkotrwałe wahanie, a nie zapowiedź odwrócenia trendu – analizuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Co miesiąc liczba ofert dla pracowników z tego sektora waha się w granicach 50%. Ogromną szansę na zatrudnienie stwarzają światowe koncerny, które lokują w Polsce swoje centra rozwojowe. To one głównie poszukują informatyków i specjalistów technicznych. Dodatkowo, IT i nowe technologie są dziedziną, która stale się rozwija, a polskie firmy coraz częściej stawiają na innowacyjność – potrzebują więc pracowników, którzy mają odpowiednie kompetencje – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Księgowi rosną w siłę

Wśród ogłoszeń publikowanych na portalu monsterpolska.pl wzrosła liczba tych dotyczących stanowisk związanych z branżą bankową i księgowością – z 9 do 12%. . Na podium zestawienia znalazły się także oferty pracy dla inżynierów oraz dla pracowników sprzedaży – odpowiednio 8% i 7%.

SSC i outsourcing w natarciu

54% wszystkich ofert pracy stanowiły ogłoszenia publikowane przez Centra Usług Wspólnych (SSC) i firmy outsourcingowe. Ten sektor notuje bardzo dynamiczne wzrosty i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić – dodaje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. W listopadzie 2013 roku Centra Usług Wspólnych poszukiwały pracowników głównie do działów IT/inżynieria, finanse/księgowość oraz osób na stanowiska techniczne (inżynierów i konstruktorów).

W listopadzie liczba ofert pracy, w porównaniu do października, spadła o 11% i o 4% w stosunku do listopada 2012.Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.
Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.

ul. Postępu 15B
02-676 Warszawa
tel. 22 323 89 06
fax. 22 323 89 99

http://www.monsterpolska.pl
informacje prasowe
tekst dostarczony za pomocą
systemu pr.otwarty.pl

we współpracy z:
Triple PR


Artykuły oraz zdjęcia umieszczone w portalu Otwarty.pl są chronione prawami autorskimi. Redakcja Otwarty.pl nie ponosi odpowiedzialności
za treść wypowiedzi zamieszczanych na forum oraz w komentarzach artykułów.
© 2007-2013 otwarty.pl - portal internetowy
kontakt z redakcją